All4car

Montáž CNG

Cena splyňovača + montáže

Celkovo je CNG efektívnejšie ako LPG, pretože ho môžeme prístrekovať viac a je o niečo lacnejší. Nádrže sú v porovnaní s LPG väčšie a ťažšie, pretože CNG je v plynnom skupenstve pod tlakom min. 200 bar. Vysoký tlak vyžaduje iný typ nádrže ako v prípade LPG preto dojazd je o niečo kratší.

 

Prestavba vozidla na CNG je v porovnaní s LPG drahšia, ale vďaka nižšej cene plynu a väčšiemu prístrekovanému množstvu je návratnosť investície skoro podobná.Cena sa zhruba pohybuje minimálne od 8 800 - 12 000 eur bez DPH a maximálne od 15 900 - 19 900 eur za systém od Prinsu, ktorý je kvalitnejší. V dnešnej dobe sa priemerná cena dobrého splyňovača do kamiónu pohybuje okolo 10 000 Eur.

Vyššia cena oproti LPG je spôsobená hlavne z dôvodu väčšieho počtu zásobníkov a aj ich ceny, taktiež komponentov a príslušenstvu k nádržiam a samozrejme podstatne väčšej náročnosti uchytenia týchto nádrži. Návratnosť týchto nákladov sa rôzni, podľa množstva najazdených kilometrov, priemernej spotreby a štýlu jazdy.

 

Pri prestavbe nákladných vozidiel a hlavne priemyselných strojov na dieselgas vždy úzko spolupracujeme s výrobcom systému, pretože sa jedná taktiež o špeciálne zástavby.

 

Niektoré nákladné vozidlá a ťahače ale hlavne priemyselné a technické vozidlá sa líšia v možnostiach umiestenia nádrže, rozmiestnenia komponentov a aj veľkostiach nádrže. Na toto sa niekedy nedá dopredu pripraviť a stáva sa aj to, že je preto nutná osobná obhliadka a premeranie. My vám už vyberieme najvhodnejší systém pre daný typ motora, vstrekovania a účelu, pre ktorý je stroj vyrobený a naceníme možné varianty. 

 

Všetky papierovačky vybavíme v All4car za klienta my. Klient absolvuje iba okresný úrad dopravy a políciu, kvôli osvedčeniu o evidencii vozidla.Cena za poplatky a kolky je okolo 400 eur.

 

 

Montujeme systémy: 

Montujeme splyňovače viacerých nami overených výrobcov.

Stačí, ak vyplníte kalkulačný formulár a my vám dáme vedieť, ktorý systém je pre vás ideálny. 

 

Na dieselgas prestavujeme aj motory na pracovných strojoch, lesníckych strojoch, poľnohospodárskych strojoch, žeriavoch, lodiach, lokomotívach atď. Pokiaľ vozidlo nie je v zozname, tak je treba informovať sa na tel. čísle +421 42 469 22 71. Zoznam je neustále aktualizovaný pretože typy vozidiel neustále pribúdajú.

 

 

Zoznam vozidiel neustále dopĺňame a ďalšie systémy na ďalšie vozidlá sa vyrábajú, preto najlepšie bude, keď nám napíšete žiadosť a vypíšete kalkulačný formulár. Podľa toho vám vieme naceniť aktuálne možnosti investície do dieselgas. Dodávame a montujeme funkčné dieselgas systémy.

 

 

 

 

 Čo je potrebné dodržať pre odpustenie mýta 

 

Nemecká vláda stanovila pravidlá pre prevádzkovateľa mýtneho systému Toll Collet. Kontrolu akorem tohto prevádzkovateľ môže vykonať kontrolný orgán BAG a dialničná polícia.

Tieto pravidlá sa týkajú niektorých zásadných skutočností:

 

1. Zápis prestavby Diesel CNG v TP vozidla

Přestavba musí být zapsána v TP vozidla v řádku „P3“ musí být uveden zápis  NM+CNG. Zápis provede oprávněná montážní firma. 

 

2. Montážny protokol

Na odpustenie mýta je vyžadovaný montážny protokol. Všetky komponenty plynovej sústavy musia byť homologované. Kontrole podliehajú výrobné a homologizačné čísla a objemy nádrží CNG. Ich celkový objem musí byť minimálně 300 litrov. Montážní protokol musí byť v nemčine, resp. v slovenčine s nemeckými prekladmi.

  3. Vyhlásenie oprávnenej montážnej firmy o prevažujúcom podiele plynného paliva nad naftou

Pre splnenie podmienok na oslobodenie od mýta je ďalej vyžadované vyhlásenie montážnej organizácie o tom, že duálny systém Diesel CNG pracuje v takomto režime a nastaveniach, kedy v pomere palív presvedčivo prevažuje plyn CNG nad motorovou naftou. V praxi je uznávané aspoň 51% CNG, ale lepšie je samozrejme vyšší pomer.

 

4. Informačná brožúra plynového systému pre prípad kontroly BAG

Pre prípad kontroly kontrolnými orgánmi BAG na nemeckých diaľniciach s dokumentmi dodávame informačnú brožúru. Jedná sa hlavne o informáciu k prepínaču systému a signalizáciu jeho prevádzkových stavov a k signalizácii úrovne naplnenia nádrží CNG. Táto informácia je samozrejme tiež v nemeckom jazyku.


S našimi dokumentami je jazda bez mýta v Nemecku bez problémov.

 

 

Načítavam stanice. Chvíľku to potrvá.